İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Hayvanlar Alemi Genel
  3. Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?
reaksiyion-alkis

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

Bu yazımda sizlere muhabbet kuşu nasıl konuşturulur ve yapılcak adımlar hakkında bilgiler vericeğim.Sizler tarafından bu konuyla alakalı bize sıkca sorulan soruları sizlere cevaplamaya çalışacağım.

Muhabet kuşları veya benzeri papağan gibi kuş türleri aslında konuşmazlar.Kuşların bu yetenekleri aslında taklit etme yeteneğidir.Günde 20 dakikanızı ayırarak kuşlarınıza bu yeteneği kolayca kazandırabilirsiniz.

Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur?

Yine belirttiğimiz gibi kuşlarınızı günde 20 dakika ayırarak konuşturabilirsiniz.Örneğin bilgisayarınızla ilgilenirlken masanızın üstüne kuşunuzu alın.Öğretmek istediğiniz kelimeyi 20 dakika boyunca ona söyleyin.Bu kelimelerin kısa ve öz olmasına dikkat edin.Bu nedenle ”aşkım,cicim,babacık” gibi kelimeler kullanabiliriz.Eğer bazen vaktim olmayabilir diyebilirsiniz.Ses kaydı ve müzik çalar ile bu sorunu halledebilirsiniz.Eğerki uzun bir cümle söyletmek istiyorsak cümleyi kelimelere bölerek öğretebiliriz.Böylelikle kuşumuz kelmeleri öğrendikten sonra bir cümle haline çeviricektir.

Kaç aylık kuşlar konuşmayı daha rahat öğrenebilir?

Küçük olan kuşlar büyük olan kuşlara göre konuşmayı daha rahat öğrenmektedirler.Yaşları ufak olan muhabbet kuşları daha kalıplaşmamış şeyler öğrenmedikleri için konuşmayı daha hızlı öğrenirler.Ancak 1 yaş ve üstü kuşlar ufak kuşlara göre daha uzun sürede öğrenmektedirler.

Cinsiyetlere göre hangi muabbet kuşları daha kolay öğrenir?

Dişi muhabbet kuşlarına göre erkek muhabbet kuşları daha çabuk ve daha uzun kelime öğrenebilme özelliğine sahiptir.Erkek muhabbet kuşları dişisine kur yapmak için değişik sesler ve tonlar çıkarabilmektedir.Bu nedenle erkek kuşların dişi kuşlara göre daha hızlı kelime öğrenebilme özelliğine sahiptir.Ancak dişi muhabbet kuşlarıda konuşmayı öğreneblirler.

Çift kuşlar konuşmayı öğrenebilirmi?

Çift kuşlarınızada konuşmayı öğretebilirsiniz.Konuşmayı öğrenmiş kuşumuzun kefesine cift te koyabiliriz.Böylelikle yeni gelen kuşada yardımı olucaktır.Çift olmaları kuşların konuşmayı öğrenmesinde sorun teşkil etmemektedir.Muhabbet kuşları genellikle  öğrendikleri kelimeyi unutmazlar.

Ses kaydıyla konuşmayı öğretmek sorun yaratırmı?

Youtube‘ta ve internet oratamında bulunan konuşturma ile ilgili ses kayıtları,aynı tonda tekrar ile yapılmış olan ses kayıtlarıdır.Bu nedenle kuşlarımızın rutin ses tonlarıdan sıkılmaması için 20 dakikayı geçmiyecek şekilde dinletilebilir.Bu durum muhabbet kuşumuz için sorun teşkil etmez.Ancak Kuşunuzun sizin ses tonunuzdan öğrenmesi daha iyi olucaktır.Böylelikle kuşunuz size daha çok alışacak ve başka kelimeleri sizin ses tonunuzdan daha kolay öğrenebilcektir.

Yorum Yap